Januar 2018
Ma Ti On To Fr
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30 31        

 

Tilmelding til aktiviteter 

Under de underliggende faneblade kan du finde den aktivitet som du ønsker at deltage i. 

 

Aktiviteter

  • Rul - Red og Balance

    Søndag 21.01.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    6

    Ledige pladser: 6

    Tilmeldingsfrist: 21.01.18

    Bassinvagt: Lars Mikkelsen Kageansvarlig: Henriette Skjønning

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.


    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Anders Haugaard
    • Henning Tousgaard
    • Henriette Skjønning
    • Jørgen Ravn Nielsen
    • Karina Boller Jensen
    • Mick Klitgaard
  • Styrketræning

    Mandag 22.01.18kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    19

    Ledige pladser: 1

    Tilmeldingsfrist: 22.01.18

    AnsvarligKim Thomsen

    Deltagere

    • Bruno Bunk Simonsen
    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Chris Brix
    • Dorte Dam Nielsen
    • Dorte Møller
    • Flemming Jensen
    • Gitte Jørns Pedersen
    • Henriette Skjønning
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • John Berg
    • Lone Pedersen
    • Mads Bak-Jensen
    • Pernille Jørns Pedersen
    • Raymond Dan Pedersen
    • Susanne Bak
    • Tina Andrea Møller
  • Rul - Red og Balnce

    Søndag 28.01.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    5

    Ledige pladser: 7

    Tilmeldingsfrist: 28.01.18

    Bassinvagt: John Andersen Kageansvarlig: John Andersen

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance

    Redningsøvelser. Ansv.: John Andersen
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Anders Haugaard
    • Henriette Hald
    • John Andersen
    • Jørgen Ravn Nielsen
    • Karina Boller Jensen
  • Styrketræning

    Mandag 29.01.18kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    19

    Ledige pladser: 1

    Tilmeldingsfrist: 29.01.18

    AnsvarligKim Thomsen

    Deltagere

    • Bruno Bunk Simonsen
    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Chris Brix
    • Dorte Dam Nielsen
    • Dorte Møller
    • Flemming Jensen
    • Gitte Jørns Pedersen
    • Henriette Skjønning
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • John Berg
    • Lars Erik Larsen
    • Lone Pedersen
    • Pernille Jørns Pedersen
    • Raymond Dan Pedersen
    • Susanne Bak
    • Tina Andrea Møller
  • Rul - Red og Balance

    Søndag 04.02.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    5

    Ledige pladser: 7

    Tilmeldingsfrist: 04.02.18

    Bassinvagt: Anders Haugaard Kageansvarlig: Mick Klitgaard

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Anders Haugaard
    • Henning Tousgaard
    • Henriette Skjønning
    • Jørgen Ravn Nielsen
    • Mick Klitgaard
  • Styrketræning

    Mandag 05.02.18kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    18

    Ledige pladser: 2

    Tilmeldingsfrist: 05.02.18

    AnsvarligKim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Chris Brix
    • Dorte Dam Nielsen
    • Dorte Møller
    • Flemming Jensen
    • Gitte Jørns Pedersen
    • Henriette Skjønning
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Lars Erik Larsen
    • Lone Pedersen
    • Mads Bak-Jensen
    • Pernille Jørns Pedersen
    • Raymond Dan Pedersen
    • Susanne Bak
    • Tina Andrea Møller
  • Rul - Red og Balnace

    Søndag 11.02.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    5

    Ledige pladser: 7

    Tilmeldingsfrist: 11.02.18

    Bassinvagt: John Andersen Kageansvarlig: Jørgen Ravn Nielsen

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Anders Haugaard
    • Henriette Hald
    • Henriette Skjønning
    • John Andersen
    • Jørgen Ravn Nielsen
  • Styrketræning

    Mandag 12.02.18kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    19

    Ledige pladser: 1

    Tilmeldingsfrist: 12.02.18

    AnsvarligKim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Chris Brix
    • Dorte Dam Nielsen
    • Dorte Møller
    • Flemming Jensen
    • Gitte Jørns Pedersen
    • Henriette Skjønning (2)
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Lars Erik Larsen
    • Lone Pedersen
    • Mads Bak-Jensen
    • Pernille Jørns Pedersen
    • Raymond Dan Pedersen
    • Susanne Bak
    • Tina Andrea Møller
  • Rul - Red og Balance

    Søndag 18.02.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    4

    Ledige pladser: 8

    Tilmeldingsfrist: 18.02.18

    Bassinvagt: Lars Mikkelsen Kageansvarlig: Mick Klitgaard

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Anders Haugaard
    • Henning Tousgaard
    • Jørgen Ravn Nielsen
    • Mick Klitgaard
  • Styrketræning

    Mandag 19.02.18kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    18

    Ledige pladser: 2

    Tilmeldingsfrist: 19.02.18

    AnsvarligKim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Chris Brix
    • Dorte Dam Nielsen
    • Dorte Møller
    • Flemming Jensen
    • Gitte Jørns Pedersen
    • Henriette Skjønning
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Lars Erik Larsen
    • Lone Pedersen
    • Mads Bak-Jensen
    • Pernille Jørns Pedersen
    • Raymond Dan Pedersen
    • Susanne Bak
    • Tina Andrea Møller
  • Styrketræning

    Mandag 26.02.18kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    18

    Ledige pladser: 2

    Tilmeldingsfrist: 26.02.18

    AnsvarligKim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Chris Brix
    • Dorte Dam Nielsen
    • Dorte Møller
    • Flemming Jensen
    • Gitte Jørns Pedersen
    • Henriette Skjønning
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Lars Erik Larsen
    • Lone Pedersen
    • Mads Bak-Jensen
    • Pernille Jørns Pedersen
    • Raymond Dan Pedersen
    • Susanne Bak
    • Tina Andrea Møller
  • Rul - Red og Balance

    Søndag 04.03.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    5

    Ledige pladser: 7

    Tilmeldingsfrist: 04.03.18

    Bassinvagt: Anders Haugaard Kageansvarlig: Henriette Hald

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Anders Haugaard
    • Henning Tousgaard
    • Henriette Hald
    • Henriette Skjønning
    • John Andersen
  • Styrketræning

    Mandag 05.03.18kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    17

    Ledige pladser: 3

    Tilmeldingsfrist: 05.03.18

    AnsvarligKim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Chris Brix
    • Dorte Møller
    • Flemming Jensen
    • Gitte Jørns Pedersen
    • Henriette Skjønning (2)
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Lone Pedersen
    • Mads Bak-Jensen
    • Pernille Jørns Pedersen
    • Raymond Dan Pedersen
    • Susanne Bak
    • Tina Andrea Møller
  • Rul - Red og Balance

    Søndag 11.03.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    1

    Ledige pladser: 11

    Tilmeldingsfrist: 11.03.18

    Bassinvagt: Lars Mikkelsen

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Mick Klitgaard
  • Styrketræning

    Mandag 12.03.18kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    18

    Ledige pladser: 2

    Tilmeldingsfrist: 12.03.18

    AnsvarligKim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Chris Brix
    • Dorte Dam Nielsen
    • Dorte Møller
    • Flemming Jensen
    • Gitte Jørns Pedersen
    • Henriette Skjønning
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Lars Erik Larsen
    • Lone Pedersen
    • Mads Bak-Jensen
    • Pernille Jørns Pedersen
    • Raymond Dan Pedersen
    • Susanne Bak
    • Tina Andrea Møller
  • Rul - Red og Balance

    Søndag 18.03.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    4

    Ledige pladser: 8

    Tilmeldingsfrist: 18.03.18

    Bassinvagt: John Andersen Kageansvarlig: Henriette Skjønning

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance

    Makkerrul - e mands samarbejde  Ansv.: John Andersen
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Henning Tousgaard
    • Henriette Hald
    • Henriette Skjønning
    • John Andersen
  • Styrketræning

    Mandag 19.03.18kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    19

    Ledige pladser: 1

    Tilmeldingsfrist: 19.03.18

    AnsvarligKim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard (2)
    • Chris Brix
    • Dorte Dam Nielsen
    • Dorte Møller
    • Flemming Jensen
    • Gitte Jørns Pedersen
    • Henriette Skjønning
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Lars Erik Larsen
    • Lone Pedersen
    • Mads Bak-Jensen
    • Pernille Jørns Pedersen
    • Raymond Dan Pedersen
    • Susanne Bak
    • Tina Andrea Møller
  • Rul - Red og Balance

    Søndag 25.03.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    2

    Ledige pladser: 10

    Tilmeldingsfrist: 25.03.18

    Bassinvagt: Anders Haugaard

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Henriette Skjønning
    • Mick Klitgaard
  • Styrketræning

    Mandag 26.03.18kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    18

    Ledige pladser: 2

    Tilmeldingsfrist: 26.03.18

    AnsvarligKim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Chris Brix
    • Dorte Dam Nielsen
    • Dorte Møller
    • Flemming Jensen
    • Gitte Jørns Pedersen
    • Henriette Skjønning
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Lars Erik Larsen
    • Lone Pedersen
    • Mads Bak-Jensen
    • Pernille Jørns Pedersen
    • Raymond Dan Pedersen
    • Susanne Bak
    • Tina Andrea Møller
  • Rul - Red og Balance

    Søndag 01.04.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    2

    Ledige pladser: 10

    Tilmeldingsfrist: 01.04.18

    Bassinvagt: John Andersen

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Henning Tousgaard
    • John Andersen
  • Rul - Red og Balance

    Søndag 08.04.18kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    3

    Ledige pladser: 9

    Tilmeldingsfrist: 08.04.18

    Bassinvagt: Lars Mikkelsen

    Træn: grønlænderrul, redninger og balance
    Nye kan starte her.


    Vi mødes ved KKL kl. 16:15, og pakker kajakker på trailer.
    Det er brugerens ansvar at kajakken er pinlig ren!

    Kl. 16:30 kører vi mod Vadum Hallen.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Henriette Hald
    • Henriette Skjønning
    • Mick Klitgaard
  • Helgenæs - Kalø Vig

    Lørdag 21.04.18kl. 08:00-16:00

    Pladser: 10

    1

    Ledige pladser: 9

    Tilmeldingsfrist: 20.04.18

    Ansvarlig: Gitte Rasch m.fl.

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Anders Haugaard
  • Begynderhold 1

    Mandag 30.04.18kl. 18:00-21:30

    Pladser: 16

    10

    Ledige pladser: 6

    Tilmeldingsfrist: 26.04.18

    Instruktør: Peter Møller

    Mandag den 30.04 kl. 18.00 - 21.30

    Onsdag den 2.05. kl.18.00 - 21.30

    Lørdag den 5.05. kl. 09.30 - 13.00

    Tirsdag den 8.05. kl. 18.00 - 21.30

    Torsdag den 10.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 12.05. kl. 13.00 - 16.30

    AnsvarligFlemming Jensen

    Deltagere

    • Bibi Andersen
    • Christian Oie Sørensen
    • Henrik Pedersen
    • Jacob Larsen
    • Jenny Holm
    • Kurt Skjødt Pedersen
    • Niels Aakmann
    • Rikke Bode Poulsen
    • Søren Larsen
    • Tina Guldbæk

    Pris: 1800,00

  • Begynderhold 2

    Mandag 07.05.18kl. 18:00-21:30

    Pladser: 16

    5

    Ledige pladser: 11

    Tilmeldingsfrist: 03.05.18

    Instruktør: Bruno Simonsen

    Mandag den 07.05. kl. 18.00 - 21.30

    Onsdag den 09.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 12.05. kl. 0.930 - 13.00

    Tirsdag den 15.05. kl. 18.00 - 21.30

    Torsdag den 17.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 19.05. kl. 13.00 - 16.30

    AnsvarligFlemming Jensen

    Deltagere

    • hans mølbjerg
    • Helle Buch
    • Marianne Melchior
    • Peter Fonseca
    • Signe Porsmose Fonseca

    Pris: 1800,00

  • Begynderhold 3

    Mandag 14.05.18kl. 18:00-21:30

    Pladser: 16

    10

    Ledige pladser: 6

    Tilmeldingsfrist: 10.05.18

    Instruktør: Flemming Jensen

    Mandag den 14.05. kl. 18.00 - 21.30

    Onsdag den 16.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 19.05. kl. 09.30 - 13.00

    Tirsdag den 22.05. kl. 18.00 - 21.30

    Torsdag den 24.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 26.05. kl. 13.00 - 16.30

    AnsvarligFlemming Jensen

    Deltagere

    • Anita Olsson
    • Chris Artur Pedersen
    • Henrik Skriver
    • Katja Daehnel
    • Mette Degn Henriksen
    • Nanna Frandsen
    • Ole Degn Henriksen
    • Ricco Jensen
    • Rikke Boa
    • Thomas Stevn Kruse

    Pris: 1800,00

  • Interesse undersøgelse - Sverige

    Fredag 24.08.18kl. 11:00-12:00

    Pladser: 10

    1

    Ledige pladser: 9

    Tilmeldingsfrist: 01.08.18

    Ansvarlig: Lars Mikkelsen/John Andersen

     Sveriges tur Stocken træf Sverige

    AnsvarligJohn Andersen

    Deltagere

    • Anders Haugaard


Klik på billeder og se
Dagsorden og forslag



Klik på billedet og se oplæg til revision af klubbens målsætning




KLUBKALENDER




Hæng skilt DEFEKT på kajakken
Sendt sms til:
Tur/kapkajak: Thim 20 77 61 95
Havkajak: Claus 51 70 06 06
I sms beskrives problemet!


 

Bestil dit eget klubtøj her


Kontingentbetaling

Er du ikke tilmeldt betalingsservice? 
Du kan gøre det under menupunktet "Min side".
Klik på BS ikonet herover.


Kan du ikke logge på hjemmesiden,

eller modtager du ikke nyhedsbreve fra klubben, er det sikkert fordi, vi mangler din email eller dit mobilnummer.

Under menupunktet "Kontakt" kan du skrive til klubben og meddele dine oplysninger. 
Prøv evt. at bruge Google Chrome.


Skriv til webmaster
webmaster@kajakklubben.dk 


Tjek om dine oplysninger hos DKF er korrekte.
Til- og fravælg forbundsblad - nyhedsbrev

Kano og Kajakklubben Limfjorden - Thistedvej 112 - 9400  Nørresundby - tlf. 9817 1366 - mail: info@kajakklubben.dk