Mesterskaber

 

2017Ali Bjalan
Dansk Mester Herrer Senior
C1 200 og 500 m
Rune Kristensen
Dansk Mester Herre Master +35

K1 sprint, 200 m, 500 m og 5000 m
 Rune Kristensen
Dansk Mester Herre Master +35

K2 Marathon
Flemming Jensen
Dansk Mester Herre Master +70 

K1 sprint, 200 m, 500 m og 5000 m
 Flemming Jensen
Dansk Mester Herre Master +70 

200 m og 1000 m Ergometer
Thomas Christensen
Dansk Mester Herre Para
200 m og 500 m Ergometer
 Tina A. Møller
Dansk Mester Dame Para
200 m og 500 m 
Ergometer
Rune Kristensen
Dansk Mester Herre Master +35
1000 m Ergometer
2016Sara Bachvarova
Nordisk Mester U16
K4 500 m
Ali Bjalan
Dansk Mester Herrer Senior
C1 200 og 500 m
 Amalie Thomsen
Dansk Mester Dame Senior
200 m og 500 m Ergometer
Thomas Christensen
Dansk Mester Herre Para
200 m og 500 m Ergometer
 

Tina A. Møller
Dansk Mester Dame Para
200 m og 500 m Ergometer

Jacob Michelsen
Dansk Mester Herre Para
K1 200 m
 Flemming Jensen
Dansk Mester Herre Marster +65 1000 m Ergometer
  
2015Thim Bæk
Dansk Mester
Master +40
1000 m Ergometet
Rune Kristensen
Dansk Mester, Herre Senior, K2, Marathon
Dansk Mester, Herre Master +35
K1, 200, 500 og 1.000 m
 Lucas Brix
Dansk Mester, U10
K1, Marathon
Jacob Michelsen
Dansk Mester Herre Para
200 m, Ergometer
 Jack Kristensen
Dansk Mester Herre Senior
K2, Marathon
Amalie Thomsen
Dansk Mester Senior
200 og 500 m Ergometer
K2, 200 m
K4, 200 m og 500 m
 Flemming Jensen
Dansk Mester Marster +65 

K1, Marathon
K1, 500 m og 5.000 m
  
2014Helene Sørensen
Nordisk Mester Marsters +35
200 og 500 m Ergometer 
K1 Maraton
2 x Dansk Mester Masters +35
Amalie Thomsen
5 x Nordisk Mester U21
K1, 200 og 500 m
K2, 200 og 500 m
K4, 500 m
4 x Dansk Mester Senior
K2, 500 m
K4, 500 m
500 m Ergometer 
 Rune Kirstensen
Nordisk Mester Marathon
Herre Masters K1 +35
Lone Pedersen
Dansk Mester Master +45
200 og 500 m Ergometer 
2013Astrid Jørgensen
Dansk Mester
U14, k2, Marathon
Amalie Thomsen
Nordisk Mester U21
K2, 200 m
K4, 500 m
Dansk Mester Senior
K4, 500 m
 Jesper Beer
Nordisk Mester U21
K4, 500 og 1.000 m
  
2012Kim Thomsen
Dansk Mester
Master +45
1000 m Ergometer
Amalie Thomsen
Europa Mester U18, K2, 1000 m
World Cup vinder K1 Marathon
Nordisk Mester K2, 200/500 m, K4 500/5000 m 
Dansk Mester 500 m, 
Ergometer
Dansk Mester K1, 5000 m
Dansk Mester Senior K2, 200 m
 Thim Bæk
Dansk Mester
Master +35
200 og 1000 m Ergometer
Tina Grønborg
Dansk Mester
Master +40
K2 Marathon
 Jesper Beer
Nordisk Mester
U23, K1, 5000 m
  
2011Elias Kramaer
Dansk mester
U18, 1000 m Ergometer
U18, K2, Marathon
Jesper Beer
Nordisk Mester
U21, K4, 500 m
 Amalie Thomsen
Nordisk Mester

U18, K4, 1.000 m
Dansk Mester
U18, K4, 500 m
U18, K1, 5000 m​
Thim Bæk
Dansk Mester
Master +35
200 og 1000 m Ergometer
2010Amalie Thomsen
Dansk Mester
U16, 500 m, 
Ergometer
Daniel Nørhave
Dansk Mester
U16 500 m Ergometer

 

Jesper Beer
Nordisk Mester
U18, K4, 1000 m
U18, K2, 1000 m
Amalie Thomsen
Dansk Mester
U16, K4, 500 m
 Tina Grønborg
Dansk Mester
Damer Marster +40
K2 Marathon
  

2009

Amalie Thomsen
Dansk Mester
U14, 200 m, Ergometer
U14, 500 m, Ergometer
U 16, K2 Marathon
Daniel Nørhave
Dansk Mester
U14, 500 m, Ergometer
 

Elias Kramaer
Dansk mester
U16, K4, 500 m
U16, K2, 2500 m
U16, K2, Marathon

 

Jørgen Lie
Dansk Mester
Herre +50
200 m og 1000, Ergometer

2008

Daniel Nørhave
Dansk Mester
U14, k2, 500 m
  

2007

Niels Boe
Dansk Mester
​U18, K2, Marathon

 

  

2006

Amalie Thomsen
Dansk Mester U12
Ergometer, 200 m og 500 m.
Amalie Thomsen
Dansk Mester U12
K1, 200 m, K1 500 m
K1, 4x400 m mix
K1, 2500 m, K2, 200 m
 Amalie Thomsen
Dansk Mester
K1, Marathon
Daniel Nørhave
Dansk Mester u12
Ergometer, 200 m og 500 m

2005

Jesper Sørensen
Dansk Mester
K4, 500 m
Morten Krantz
Nordisk Mester
K1, 5000 m

2004

Karina Rasmussen
Jon Kristensen
Anders Pedersen
Kim Thomsen
Tony Skjoldmose
Jesper Bjørnholt
Flemming Grønborg
Bo Stevn Jensen
Frank Elnef
Morten Krantz
Frans R. Hansen
Helge Johan Andersen.
Danske Mestre
Dragebåd, 250 m og 2000 m.

 

2003

Jonas Østegaard
Dansk Mester
K2, 500 m

Morten Krantz
Dansk Mester
K2, 500 m
 Tony Skjoldmose
Rasmus L. Madsen
Peter Elnef
Jon Kristensen
Morten Krantz
Jesper Dodensig
Thomas Arildsen
Thomas Christensen
Rune Kristensen
Frans R. Hansen
Frank Elnef
Jesper Bjørnholt
Rune Skov
Bo S. Jensen
Danske Mestre
Dragebåd, 2000 m.

 

2001

Mads Lumholt
Dansk Mester
C1, Yngste 200 m
C1, Yngste 500 m
C2, Yngste 500 m

Morten Krantz
Nordisk Mester
K4, Ungdom, 200 m

2000

Rune Kristensen
Dansk Mester
K2, 10.000 m
  

1998

Bo S Jensen
Dansk Junior Mester
K2, 200 m
K2, Marathon
  


Fra Trænerteamet i KKL




KLUBKALENDER



Hæng skilt DEFEKT på kajakken
Sendt sms til:
Tur/kapkajak: Thim 20 77 61 95
Havkajak: Anders 20 92 72 24 
I sms beskrives problemet!


Kontingentbetaling

Er du ikke tilmeldt betalingsservice? 
Du kan gøre det under menupunktet "Min side".
Klik på BS ikonet herover.


Kan du ikke logge på hjemmesiden,

eller modtager du ikke nyhedsbreve fra klubben, er det sikkert fordi, vi mangler din email eller dit mobilnummer.

Under menupunktet "Kontakt" kan du skrive til klubben og meddele dine oplysninger. 
Prøv evt. at bruge Google Chrome.


Skriv til webmaster
webmaster@kajakklubben.dk 


Tjek om dine oplysninger hos DKF er korrekte.
Til- og fravælg forbundsblad - nyhedsbrev

Kano og Kajakklubben Limfjorden - Thistedvej 112 - 9400  Nørresundby - tlf. 9817 1366 - mail: info@kajakklubben.dk