Ma Ti On To Fr
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  

 

Tilmelding til aktiviteter 

Under de underliggende faneblade kan du finde den aktivitet som du ønsker at deltage i. 

 

Aktiviteter

  • Styrketræning

    Mandag 17.02.20kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    13

    Ledige pladser: 7

    Tilmeldingsfrist: 17.02.20

    Ansvarlig Kim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Dorte Dam Nielsen
    • Evald Johannessen
    • Flemming Jensen
    • Henrik Abraham Sørensen
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • John Berg
    • Lars Erik Larsen
    • Lene Toft Jensen
    • Peter Fonseca
    • Poul Madsen
    • Rikke Flinck
  • YOGA

    Onsdag 19.02.20kl. 19:00-20:30

    Pladser: 10

    6

    Ledige pladser: 4

    Tilmeldingsfrist: 19.02.20

    Instruktør: Anne Kristensen

    Så er der Yoga i KKL.

    Deltagere

    • Flemming Jensen
    • Jan S. Sørensen
    • Kristina Dissing
    • Peter Damgaard
    • Signe Porsmose Fonseca
    • Zita Bak-Jensen
  • Styrketræning

    Mandag 24.02.20kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    15

    Ledige pladser: 5

    Tilmeldingsfrist: 24.02.20

    Ansvarlig Kim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Evald Johannessen
    • Flemming Jensen
    • Henrik Abraham Sørensen
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • John Berg
    • Karina Boller Jensen
    • Lars Erik Larsen
    • Lene Toft Jensen
    • Rikke Flinck
    • Susanne Bak
    • vibeke bille rasmussen
  • YOGA

    Onsdag 26.02.20kl. 19:00-20:30

    Pladser: 10

    9

    Ledige pladser: 1

    Tilmeldingsfrist: 26.02.20

    Instruktør: Anne Kristensen

    Så er der Yoga i KKL.

    Deltagere

    • Flemming Jensen
    • Henriette Skjønning
    • Jan S. Sørensen
    • Kjeld Høgsbro
    • Kristina Dissing
    • Peter Damgaard
    • Signe Porsmose Fonseca
    • Susanne Bak
    • Zita Bak-Jensen
  • RUL-RED-BALANCE

    Søndag 01.03.20kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    0

    Ledige pladser: 12

    Tilmeldingsfrist: 01.03.20

    Vadum Hallen kl. 17-19
    Klargøring af kajakker kl. 16:20. Helt rengjorte!
    Fælles afgang med trailer fra KKL kl. 16:40
    Bassinvagt: Mick Klitgaard
    Forplejning: xxxxx

    Ansvarlig John Andersen /Tlf. 22 14 20 66

  • Styrketræning

    Mandag 02.03.20kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    15

    Ledige pladser: 5

    Tilmeldingsfrist: 02.03.20

    Ansvarlig Kim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Dorte Dam Nielsen
    • Evald Johannessen
    • Flemming Jensen
    • Henrik Siegenfeldt
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • John Berg
    • Lene Toft Jensen
    • Lone Pedersen
    • Peter Fonseca
    • Rikke Flinck
    • Susanne Bak
    • vibeke bille rasmussen
  • YOGA

    Onsdag 04.03.20kl. 19:00-20:30

    Pladser: 10

    10

    Ledige pladser: 0

    Tilmeldingsfrist: 04.03.20

    Instruktør: Anne Kristensen

    Så er der Yoga i KKL.

    Deltagere

    • Flemming Jensen
    • Gunvor Riber Larsen
    • Henriette Skjønning
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Kjeld Høgsbro
    • Kristina Dissing
    • Signe Porsmose Fonseca
    • Susanne Bak
    • Zita Bak-Jensen
  • IPP2 havkajak forberedelse

    Søndag 08.03.20kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    3

    Ledige pladser: 9

    Tilmeldingsfrist: 08.03.20

    Vadum Hallen kl. 17-19
    IPP2 havkajak forberedelse i varmt vand.
    Klargøring af kajakker kl. 16:20. Helt rengjorte!
    Fælles afgang med trailer fra KKL kl. 16:40
    Bassinvagt: Lars Jensen
    Forplejning: xxxxx

    Ansvarlig Tony Klitgaard

    Deltagere

    • Jesper Eduard Jensen
    • Lars Jensen
    • Lene Toft Jensen
  • Styrketræning

    Mandag 09.03.20kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    16

    Ledige pladser: 4

    Tilmeldingsfrist: 09.03.20

    Ansvarlig Kim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Dorte Dam Nielsen
    • Flemming Jensen
    • Henrik Abraham Sørensen
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • John Berg
    • Karina Boller Jensen
    • Lars Erik Larsen
    • Lene Toft Jensen
    • Lone Pedersen
    • Peter Fonseca
    • Rikke Flinck
    • Susanne Bak
    • vibeke bille rasmussen
  • YOGA

    Onsdag 11.03.20kl. 19:00-20:30

    Pladser: 10

    6

    Ledige pladser: 4

    Tilmeldingsfrist: 11.03.20

    Instruktør. Anne Kristensen

    Deltagere

    • Flemming Jensen
    • Gunvor Riber Larsen
    • Kjeld Høgsbro
    • Peter Damgaard
    • Signe Porsmose Fonseca
    • Susanne Bak
  • RUL-RED-BALANCE

    Søndag 15.03.20kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    0

    Ledige pladser: 12

    Tilmeldingsfrist: 15.03.20

    Vadum Hallen kl. 17-19
    Klargøring af kajakker kl. 16:20. Helt rengjorte!
    Fælles afgang med trailer fra KKL kl. 16:40
    Bassinvagt: John Andersen
    Forplejning: xxxxx

    Ansvarlig John Andersen /Tlf. 22 14 20 66

  • Styrketræning

    Mandag 16.03.20kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    16

    Ledige pladser: 4

    Tilmeldingsfrist: 16.03.20

    Ansvarlig Kim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Dorte Dam Nielsen
    • Evald Johannessen
    • Flemming Jensen
    • Henrik Abraham Sørensen
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • John Berg
    • Lars Erik Larsen
    • Lene Toft Jensen
    • Lone Pedersen
    • Peter Fonseca
    • Rikke Flinck
    • Susanne Bak
    • vibeke bille rasmussen
  • YOGA

    Onsdag 18.03.20kl. 19:00-20:30

    Pladser: 10

    6

    Ledige pladser: 4

    Tilmeldingsfrist: 18.03.20

    Instruktør. Anne Kristensen

    Deltagere

    • Flemming Jensen
    • Gunvor Riber Larsen
    • Kjeld Høgsbro
    • Peter Damgaard
    • Signe Porsmose Fonseca
    • Susanne Bak
  • RUL-RED-BALANCE

    Søndag 22.03.20kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    0

    Ledige pladser: 12

    Tilmeldingsfrist: 22.03.20

    Vadum Hallen kl. 17-19
    Klargøring af kajakker kl. 16:20. Helt rengjorte!
    Fælles afgang med trailer fra KKL kl. 16:40
    Bassinvagt: Lars Mikkelsen
    Forplejning: xxxxx 

    Ansvarlig John Andersen /Tlf. 22 14 20 66

  • Styrketræning

    Mandag 23.03.20kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    17

    Ledige pladser: 3

    Tilmeldingsfrist: 23.03.20

    Ansvarlig Kim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Dorte Dam Nielsen
    • Evald Johannessen
    • Flemming Jensen
    • Henrik Abraham Sørensen
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • John Berg
    • Karina Boller Jensen
    • Lars Erik Larsen
    • Lene Toft Jensen
    • Lone Pedersen
    • Peter Fonseca
    • Rikke Flinck
    • Susanne Bak
    • vibeke bille rasmussen
  • YOGA

    Onsdag 25.03.20kl. 19:00-20:30

    Pladser: 10

    6

    Ledige pladser: 4

    Tilmeldingsfrist: 25.03.20

    Instruktør. Anne Kristensen

    Deltagere

    • Flemming Jensen
    • Gunvor Riber Larsen
    • Kjeld Høgsbro
    • Peter Damgaard
    • Signe Porsmose Fonseca
    • Susanne Bak
  • RUL-RED-BALANCE

    Søndag 29.03.20kl. 17:00-19:00

    Pladser: 8

    0

    Ledige pladser: 8

    Tilmeldingsfrist: 29.03.20

    Vadum Hallen kl. 17-19
    Klargøring af kajakker kl. 16:20. Helt rengjorte!
    Fælles afgang med trailer fra KKL kl. 16:40
    4 pladser er reserveret I.H. Aalborg
    Bassinvagt: Mick Klitgaard
    Forplejning: xxxxx 

    Ansvarlig John Andersen /Tlf. 22 14 20 66

  • Styrketræning

    Mandag 30.03.20kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    15

    Ledige pladser: 5

    Tilmeldingsfrist: 30.03.20

    Ansvarlig Kim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Dorte Dam Nielsen
    • Evald Johannessen
    • Flemming Jensen
    • Henrik Abraham Sørensen
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Lars Erik Larsen
    • Lene Toft Jensen
    • Lone Pedersen
    • Peter Fonseca
    • Rikke Flinck
    • Susanne Bak
    • vibeke bille rasmussen
  • YOGA

    Onsdag 01.04.20kl. 19:00-20:30

    Pladser: 10

    5

    Ledige pladser: 5

    Tilmeldingsfrist: 01.04.20

    Instruktør. Anne Kristensen

    Deltagere

    • Flemming Jensen
    • Gunvor Riber Larsen
    • Peter Damgaard
    • Signe Porsmose Fonseca
    • Susanne Bak
  • RUL-RED-BALANCE

    Søndag 05.04.20kl. 17:00-19:00

    Pladser: 12

    1

    Ledige pladser: 11

    Tilmeldingsfrist: 05.04.20

    Vadum Hallen kl. 17-19
    Klargøring af kajakker kl. 16:20. Helt rengjorte!
    Fælles afgang med trailer fra KKL kl. 16:40
    Bassinvagt: Lars Jensen
    Forplejning: xxxxx 

    Ansvarlig John Andersen /Tlf. 22 14 20 66

    Deltagere

    • Lars Jensen
  • Styrketræning

    Mandag 06.04.20kl. 19:00-21:00

    Pladser: 20

    15

    Ledige pladser: 5

    Tilmeldingsfrist: 06.04.20

    Ansvarlig Kim Thomsen

    Deltagere

    • Charlotte Anholm Nørgaard
    • Dorte Dam Nielsen
    • Evald Johannessen
    • Flemming Jensen
    • Henrik Abraham Sørensen
    • Henrik Weinkouff
    • Jan S. Sørensen
    • Jann Bak
    • Lars Erik Larsen
    • Lene Toft Jensen
    • Lone Pedersen
    • Peter Fonseca
    • Rikke Flinck
    • Susanne Bak
    • vibeke bille rasmussen
  • YOGA

    Onsdag 08.04.20kl. 19:00-20:30

    Pladser: 10

    4

    Ledige pladser: 6

    Tilmeldingsfrist: 08.04.20

    Instruktør. Anne Kristensen

    Deltagere

    • Flemming Jensen
    • Gunvor Riber Larsen
    • Peter Damgaard
    • Susanne Bak
  • Begynderhold 1 / 2020

    Mandag 04.05.20kl. 18:00-21:30

    Pladser: 16

    11

    Ledige pladser: 5

    Tilmeldingsfrist: 04.05.20

    Instruktør: xxx

    Mandag den 4.05. kl. 18.00 - 21.30

    Onsdag den 6.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 9.05. kl. 09.30 - 13.00

    Tirsdag den 12.05. kl. 18.00 - 21.30

    Torsdag den 14.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 16.05. kl. 13.00 - 16.30

    AnsvarligFlemming Jensen

    Deltagere

    • Bente Mikkelsen
    • jakob Hannibal jensen
    • Jane Petersen
    • Jørgen Poulsen
    • Kirsten Sværke
    • Mads Mulvad Poulsen
    • Michael Sønderhaven
    • Per Henrik Høfler
    • Pernille Sønderhaven
    • Rasmus Holm
    • Silas Kristensen

    Pris: 1800,00

  • Begynderhold 2 / 2020

    Mandag 11.05.20kl. 18:00-21:30

    Pladser: 16

    2

    Ledige pladser: 14

    Tilmeldingsfrist: 11.05.20

    Instruktør: yyy

    Mandag den 11.05. kl. 18.00 - 21.30

    Onsdag den 13.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 16.05. kl. 09.30 - 13.00

    Tirsdag den  19.05. kl. 18.00 - 21.30

    Torsdag den 21.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 23.05. kl. 13.00 - 16.30

     

    AnsvarligFlemming Jensen

    Deltagere

    • Bjørn Visborg
    • Bo Lindholt Jensen

    Pris: 1800,00

  • Begynderhold 3 / 2020

    Mandag 18.05.20kl. 18:00-21:30

    Pladser: 16

    1

    Ledige pladser: 15

    Tilmeldingsfrist: 18.05.20

    Instruktør: zzz

    Mandag den 18.05. kl. 18.00 - 21.30

    Onsdag den 20.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 23.05. kl. 09.30 - 13.00

    Tirsdag den 26.05. kl. 18.00 - 21.30

    Torsdag den 28.05. kl. 18.00 - 21.30

    Lørdag den 30.05. kl. 13.00 - 16.30

     

    AnsvarligFlemming Jensen

    Deltagere

    • Tine Toft

    Pris: 1800,00